LEX SECURE

Blog

Najważniejsze są pytania, Lex Secure zna odpowiedzi.
Blog prawniczy Lexsecure
Ograniczenie sprzedaży alkoholu od nowego roku

Już od 1 stycznia 2018 roku kupienie alkoholu po godzinie 22:00 może okazać się sporym problemem. Sejm uchwalił możliwość ograniczenia przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach oraz wprowadzenie zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Za nowelizacją ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu zagłosowało 246 posłów, przeciw było 161, a od głosu wstrzymało się 20.
Zgodnie z przepisami, samorządy, a konkretniej gminy, będą miały możliwość ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży między godziną 22:00 a 6:00. Nowe przepisy dają prawo gminom do wprowadzania limitu zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, również tych do 4,5 proc., w tym piwa. Jak wynika to z przepisów, gmina w drodze uchwały, będzie mogła ustalić maksymalną liczbę zezwoleń odrębnie dla poszczególnych jednostek pomocniczych (osiedli, dzielnic, sołectw), które jej podlegają.


Ustawa wprowadza również zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, za wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Obecne przepisy zawierają zakaz picia w konkretnych lokalizacjach, m.in. w parkach lub na ulicach. Natomiast od 1 stycznia nadchodzącego roku zostanie wprowadzony generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, przy czym samorządy będą miały możliwość wyznaczenia miejsc przeznaczonych do spożywania alkoholu.

Blog
zdjęcie ls
Aktualności
07.12.2022

PRZEDAWNIENIE ROSZCZEŃ – O CZYM PAMIĘTAĆ

Czytaj więcej
LEX_BF_2022_03
Wydarzenia
25.11.2022

Black Week

Czytaj więcej
LEX_rekrutacja_03
Wydarzenia
18.11.2022

Praca w Lex Secure

Praca w Lex Secure
Czytaj więcej
Sprawdź wszystkie wpisy

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

24H INFOLINIA:

+ 48 501 538 539

NAPISZ DO NAS:

prawnik@opiekaprawna.pl