LEX SECURE

Blog

Najważniejsze są pytania, Lex Secure zna odpowiedzi.
Blog prawniczy Lexsecure
Ograniczenie sprzedaży alkoholu od nowego roku

Już od 1 stycznia 2018 roku kupienie alkoholu po godzinie 22:00 może okazać się sporym problemem. Sejm uchwalił możliwość ograniczenia przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach oraz wprowadzenie zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Za nowelizacją ustawy o ograniczeniu sprzedaży alkoholu zagłosowało 246 posłów, przeciw było 161, a od głosu wstrzymało się 20.
Zgodnie z przepisami, samorządy, a konkretniej gminy, będą miały możliwość ograniczenia godzin nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Ograniczenia mogą dotyczyć sprzedaży między godziną 22:00 a 6:00. Nowe przepisy dają prawo gminom do wprowadzania limitu zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, również tych do 4,5 proc., w tym piwa. Jak wynika to z przepisów, gmina w drodze uchwały, będzie mogła ustalić maksymalną liczbę zezwoleń odrębnie dla poszczególnych jednostek pomocniczych (osiedli, dzielnic, sołectw), które jej podlegają.


Ustawa wprowadza również zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, za wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych. Obecne przepisy zawierają zakaz picia w konkretnych lokalizacjach, m.in. w parkach lub na ulicach. Natomiast od 1 stycznia nadchodzącego roku zostanie wprowadzony generalny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, przy czym samorządy będą miały możliwość wyznaczenia miejsc przeznaczonych do spożywania alkoholu.

Blog
pexels-photo-5793950
Aktualności
31.05.2023

Formy wykonywania zawodu fizjoterapeuty

Czytaj więcej
umowa zlecenia elementy charakter porady prawne opinie prawne lexsecure 24h infolinia prawna
Aktualności
24.05.2023

Umowa zlecenia - jej elementy, charakter

Czytaj więcej
przychody z inwestycji giełdowych jak rozliczyć lex lexsecure porady prawne opinie prawne infolinia prawna 24h całodobowa
Aktualności
17.05.2023

Przychody z inwestycji giełdowych - jak rozliczyć?

Czytaj więcej
Sprawdź wszystkie wpisy

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

24H INFOLINIA:

+ 48 501 538 539

NAPISZ DO NAS:

prawnik@opiekaprawna.pl