LEX SECURE

Blog

Najważniejsze są pytania, Lex Secure zna odpowiedzi.
Blog prawniczy Lexsecure
Zmiany od 1 października w JPK

Od 1 października przedsiębiorcy płacący VAT będą musieli nieco inaczej wysyłać skarbówce dane na temat prowadzonej przez nich sprzedaży i zrealizowanych transakcji, zmieni się bowiem forma Jednolitego Pliku Kontrolnego.
Wszystkie transakcje przeprowadzone przez podatników VAT po 1 października będą musiały znaleźć się w nowym pliku JPK_V7. Do tej pory przedsiębiorcy musieli wysyłać skarbówce dwa pliki - JPK_VAT oraz deklaracje VAT-7.
Nowy plik zostanie podzielony na dwie części - ewidencyjną i deklaracyjną. Pierwsza ma odpowiadać temu, co do tej pory znajdowało się w JPK_VAT plus kilka dodatkowych informacji.
Druga zaś to to, co znajdowało się do tej pory w deklaracji VAT-7 lub VAT-7K. Te dokumenty przestaną funkcjonować jako samodzielne deklaracje.
Co istotne, dla przedsiębiorców żadnych obowiązków ma nie przybywać. Nie trzeba będzie składać żadnych nowych oświadczeń ani dokumentów w skarbówce. Po prostu rozliczenie za październik będzie trzeba wysłać już na nowych zasadach.
Podatnicy będą mogli skorygować ewentualne błędy w złożonej ewidencji JPK_VAT. Jeżeli podatnik w ciągu 14 dni od otrzymania wezwania, prześle skorygowany plik lub wykaże, że ewidencja nie zawiera błędów wskazanych w wezwaniu, nie zostanie ukarany.

Blog
pexels-photo-5793950
Aktualności
31.05.2023

Formy wykonywania zawodu fizjoterapeuty

Czytaj więcej
umowa zlecenia elementy charakter porady prawne opinie prawne lexsecure 24h infolinia prawna
Aktualności
24.05.2023

Umowa zlecenia - jej elementy, charakter

Czytaj więcej
przychody z inwestycji giełdowych jak rozliczyć lex lexsecure porady prawne opinie prawne infolinia prawna 24h całodobowa
Aktualności
17.05.2023

Przychody z inwestycji giełdowych - jak rozliczyć?

Czytaj więcej
Sprawdź wszystkie wpisy

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

24H INFOLINIA:

+ 48 501 538 539

NAPISZ DO NAS:

prawnik@opiekaprawna.pl