LEX SECURE

Blog

Najważniejsze są pytania, Lex Secure zna odpowiedzi.
Blog prawniczy Lexsecure
Wypadek z udziałem zwierzyny leśnej

Ważną kwestią, jest obowiązek jaki spoczywa na każdym kierowcy, a mianowicie: zabezpieczenie miejsca wypadku, udzielenia pomocy poszkodowanym osobom oraz udzielenia pomocy rannemu zwierzęciu.


Zgodnie z prawem polskim, na kierującym, spoczywa odpowiedzialność na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzielenie pomocy osobom poszkodowanym oraz rannemu zwierzęciu. Najlepiej o takim zdarzeniu poinformować odpowiednie służby - policję, straży miejską czy straż leśną. Jest to o tyle ważne, aby nikt nie zarzucił nam bierności w działaniu, a obecność Policji może być pomocna w dochodzeniu roszczeń i uzyskaniu odszkodowania (przez niektórych ubezpieczycieli wręcz wymagana).


Istotną kwestią jest to, aby nie zabierać potrąconej czy też martwej zwierzyny (m. in. ze względów bezpieczeństwa - może mieć wściekliznę lub nagle zaatakować). Warto pamiętać, że właścicielem dzikiej zwierzyny w Polsce jest Skarb Państwa i kierowca który będzie próbował zabrać takie zwierzę możemy także zostać posądzony o kradzież lub kłusownictwo (najlepiej aby takiej czynności dokonał lekarz weterynarz lub straż leśna).

Blog
LEX_BF_2022_03
Wydarzenia
25.11.2022

Black Week

Czytaj więcej
LEX_rekrutacja_03
Wydarzenia
18.11.2022

Praca w Lex Secure

Praca w Lex Secure
Czytaj więcej
XX Ranking
Wydarzenia
22.06.2022

XX Ranking Kancelarii Prawniczych Dziennika „Rzeczpospolita”

Czytaj więcej
Sprawdź wszystkie wpisy

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

24H INFOLINIA:

+ 48 501 538 539

NAPISZ DO NAS:

prawnik@opiekaprawna.pl