LEX SECURE

Blog

Najważniejsze są pytania, Lex Secure zna odpowiedzi.
Blog prawniczy Lexsecure
Możesz sam wygenerować zaświadczenie ZUS

 
Prowadzisz własny biznes? Potrzebujesz zaświadczenia ZUS? Nie musisz już udawać się do placówki ubezpieczyciela. Zakład uruchomił właśnie internetową usługę, za sprawą której przedsiębiorcy zyskali możliwość samodzielnego generowania dokumentów PDF i XML z pochodzącymi z ich konta danymi. Pracownik instytucji, w której złożone zostanie takie zaświadczenie, będzie mógł je potwierdzić online w specjalnej wyszukiwarce ZUS.
Po podaniu określonego zestawu danych z potwierdzenia (unikatowy numer - znak, data utworzenia potwierdzenia, identyfikatory płatnika składek) możliwe staje się znalezienie dokumentu, a po podaniu dodatkowych informacji -wyświetlenie jego treści.
Do tej pory przedsiębiorcy, którzy potrzebowali zaświadczenia ZUS o niezaleganiu ze składkami musieli składać wniosek o wydanie zaświadczenia z pieczęcią ZUS a teraz taki dokument wygenerują z systemu sami a instytucja, do której go złożą sprawdzi prawdziwość dokumentu online. Jest to możliwe tylko dla tych przedsiębiorców, którzy mają założone swoje indywidualne konto na platformie internetowej .
Aby samodzielnie utworzyć potwierdzenie z danymi z ZUS płatnik składek musi zalogować się do swojego konta na PUE ZUS.
Oto, co musisz zrobić:
1. Zaloguj się do swojego konta na PUE ZUS.
2. Przejdź do zakładki „Płatnik”.
3. Z menu bocznego wybierz „Moje dane – potwierdzenia” i kliknij przycisk „Utwórz nowy”.
4. Wybierz dane do potwierdzenia i je zatwierdź.
W oparciu o dane podane przez klienta w trybie online wygenerowany zostanie dokument w formacie PDF lub XML. Dodatkowo możliwy jest wydruk potwierdzenia. Klient może też wysłać wydane potwierdzenie mailem – załącznik z potwierdzeniem jest zaszyfrowanym hasłem. Dokument, który utworzy klient jest - potwierdzony kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną ZUS.

Blog
Bez nazwy
Wydarzenia
28.06.2023

XXI Ranking Kancelarii Prawniczych Dziennika „Rzeczpospolita”

Czytaj więcej
zarząd w spółce z ograniczona odpowiedzialnością lex secure lexsecure pomoc prawna porady prawne online 24h infolinia prawna
Aktualności
27.06.2023

Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Czytaj więcej
pexels-photo-3184357
Aktualności
12.06.2023

Urlop na żądanie pracownika

Czytaj więcej
Sprawdź wszystkie wpisy

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

24H INFOLINIA:

+ 48 501 538 539

NAPISZ DO NAS:

prawnik@opiekaprawna.pl