LEX SECURE

Blog

Najważniejsze są pytania, Lex Secure zna odpowiedzi.
Blog prawniczy Lexsecure
HOME OFFICE – jak organizować sobie pracę w domu

W obliczu koronawirusa wiele firm zdecydowało się pracować zdalnie. Jak efektywnie organizować sobie pracę w domu?
Home Office może okazać się sporym wyzwaniem zwłaszcza dla tych osób, które do tej pory były przyzwyczajone wyłącznie do stacjonarnej pracy w biurze. Praca w domu z jednej strony jest kusząca, z drugiej jednak może rodzić pewne trudności. Chociażby, jak oddzielić życie prywatne od zawodowego. Jeżeli dodać do tego niewłaściwą organizację obowiązków, prawdopodobieństwo nieustannego odrywania się od komputera oraz brak systematyczności, to praca zdalna ma szansę okazać się prawdziwym koszmarem, którego efektem będzie nie tylko rozdrażnienie, ale przede wszystkim zaległości.
Zdalne wykonywanie obowiązków służbowych wymaga dyscypliny oraz dobrej organizacji pracy. Właśnie dlatego chcąc efektywniej pracować podczas home office warto odpowiednio przygotować przestrzeń do pracy.
Najważniejsze, aby strefa pracy była wydzielona od reszty naszego mieszkania. Musi to być przestrzeń, w której będziemy mogli się skupić, a także wykonywać niezbędne obowiązki służbowe. Zapewnijmy sobie odpowiednie biurko, krzesło oraz dobre oświetlenie. Przygotujmy urządzenia biurowe, które będą niezbędne przy wykonywaniu codziennych zadań. Znajdźmy także miejsce na dokumenty potrzebne do pracy. Wszystkie segregatory i materiały, które wykorzystujemy podczas pracy trzymajmy w miejscu, do którego będziemy mieli łatwy dostęp. Stwórzmy plan dnia i trzymajmy się ustalonych godzin pracy.
Ważne jest, aby podczas pracy nie rozpraszać się domowymi obowiązkami.
Podczas pracy zdalnej ważna jest nasza samodyscyplina i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Nie łączmy obowiązków pracowniczych z obowiązkami domowymi.
Pracując zdalnie, pamiętajmy, aby nie przestawić się na tryb pracy 24 godziny na dobę. To, że pracujemy z domu nie oznacza, że musimy pracować non stop. Zachowajmy równowagę między pracą, a życiem osobistym. Po zakończonej pracy zaplanujmy coś przyjemnego, co sprawi, że wypoczniemy i nabierzemy sił na kolejny dzień pracy.
Praca z domu utrudnia nam bezpośredni kontakt z naszymi współpracownikami, ważne jest, abyśmy zadbali o kontakt z innymi osobami z zespołu, szczególnie tymi, którzy nas motywują, inspirują oraz sprawiają, że mamy dobry nastrój. W tym celu skorzystać możemy z wideokonferencji, chatu czy telefonu. Rozmowy z współpracownikami spowodują, że poczujemy się częścią zespołu. Dodatkowo motywacja do skończenia zadania rośnie, kiedy wiemy, że inni też pracują i angażują się w wykonywane projekty.
Praca zdalna dla wielu osób może być dużym wyzwaniem. Wymaga dyscypliny i motywacji oraz wprowadzenia kilku zasad ułatwiających efektywne wykonywanie obowiązków służbowych.

Blog
Bez nazwy
Wydarzenia
28.06.2023

XXI Ranking Kancelarii Prawniczych Dziennika „Rzeczpospolita”

Czytaj więcej
zarząd w spółce z ograniczona odpowiedzialnością lex secure lexsecure pomoc prawna porady prawne online 24h infolinia prawna
Aktualności
27.06.2023

Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Czytaj więcej
pexels-photo-3184357
Aktualności
12.06.2023

Urlop na żądanie pracownika

Czytaj więcej
Sprawdź wszystkie wpisy

Zostaw wiadomość, oddzwonimy!

24H INFOLINIA:

+ 48 501 538 539

NAPISZ DO NAS:

prawnik@opiekaprawna.pl